Jackie Marone z „Mody na sukces” zagra Margaret Thatcher

Chociaż Lesley-Anne Down zniknęła z „Mody na sukces” w 2012 roku, wielu fanów wciąż z nostalgią wspomina wykreowaną przez nią postać Jacqueline Marone. Niebawem brytyjska aktorka przypomni o sobie, wcielając się w Żelazną Damę – podał portal „Screen Daily”.

Lesley-Anne Down ucharakteryzowana na Margaret Thatcher

50 filmów i 23 seriale. Kariera 66-letniej dziś aktorki rozpoczęła się, gdy ta miała zaledwie 10 lat, jednak wielką sławę i popularność przyniosła jej rola w głośnym serialu „Północ – Południe”, gdzie zagrała postać Madeline Fabray LaMotte. Widzowie z całego świata kojarzą ją też z roli Olivii Richards w operze mydlanej „Sunset Beach”. Grała u boku takich gwiazd jak Sean Connery czy Patrick Swayze, ale najwięcej czasu – bo aż 9 lat – spędziła na planie „Mody na sukces”. Teraz w filmie biograficznym pt. „Reagan” Down zmierzy się z postacią Margaret Thatcher.

Co ciekawe, w castingu wzięła udział… z nudów, by zająć się czymś w trakcie pandemii. „Kiedy powiedziałam rodzinie i znajomym, co zamierzam zrobić, spojrzeli na mnie i wybuchnęli śmiechem” – czytamy w wywiadzie z Lesley-Anne Down. Aktorka miała świadomość, że w najmniejszym stopniu nie przypomina byłej Premier Wielkiej Brytanii, dlatego zdecydowała się założyć blond perukę, a ramiona obłożyć dwoma wałkami z ręczników kuchennych. W kuchni zresztą odbyło się też zdalne przesłuchanie. Po kilku tygodniach – ku zaskoczeniu samej aktorki – producenci zaoferowali jej rolę.

Życie Ronalda Reagana ma zostać opowiedziane oczami fikcyjnego agenta KGB, który śledzi jego drogę począwszy od kariery aktorskiej, aż po fotel prezydencki i walkę z komunizmem. W rolę owego agenta wcieli się Jon Voight. W głównych rolach wystąpią Dennis Quaid, który zagra Ronalda Reagana oraz Penelope Ann Miller w roli jego żony Nancy. Rolę pierwszej żony Reagana, laureatki Oscara Jane Wyman, zagra Mena Suvari. Natomiast Robert Davi został obsadzony w roli Leonida Breżniewa. Reżyserem filmu jest Sean McNamara, a scenariusz – na podstawie dwóch biografii Reagana autorstwa Paula Kengora, książek „Ronald Reagan i Obalenie Komunizmu” oraz „Ronald Reagan. Duchowa biografia” – napisali Howard Klausner i Jonas McCord.

Lesley-Anne Down jest szóstą aktorką na świecie, która sportretuje Żelazną Damę. Przed nią zrobiły to już Faith Brown (2001), Patricia Hodge (2002), Lindsay Duncan (2009), Meryl Streep (2011) i Gillian Anderson (2020).

„Możliwość zagrania jednego z najpotężniejszych polityków wszech czasów to dla mnie zaszczyt. Praca razem z Dennisem Quaidem to jeden z najważniejszych momentów mojej kariery. Za cud trzeba uznać, że w trakcie pandemii w ogóle powstają jakieś filmy. Nasza wspaniała produkcja to prawdziwa bomba” – powiedziała w wywiadzie Lesley-Anne Down. Premiera filmu jest zaplanowana na 2022 rok.