Polski artysta namalował obsadę „Mody na sukces”

Kilka tygodni temu przyszedł mi do głowy pomysł, żeby sportretować Sally Spectrę, a ponieważ obraz spodobał się na Instagramie, postanowiłem zrobić całą serię związaną z „Modą na sukces” – poznajcie Mateusza i jego obrazy!

Maluję obrazy z własnej woli & na zamówienie. Obecnie specjalizuję się w celebrytkach, psach i kotach – tak pisze o sobie Mateusz, który udostępnia swoje prace w sieci. Niedawno, bo 22 listopada, na Instagramowym profilu Mateusz’s Art pojawił się portret Sally Spectry, który wzbudził spore zainteresowanie i sprowokował followersów do snucia wspomnień związanych z serialem.

Sally Spectra pozuje jako kobieta sukcesu (akryl na płótnie, 33×46 cm)

Skąd pomysł, by namalować portret postaci, w którą brawurowo wcieliła się Darlene Conley? To jedna z najsilniejszych i najbardziej barwnych postaci, jakie kiedykolwiek pojawiły się na małym ekranie – mówi Mateusz. A nie ukrywam, że najprzyjemniej maluje mi się celebrytki lub postaci, które uważam za ikony popkultury, bo właśnie takie obrazy sam najchętniej powiesiłbym u siebie w domu. 

Ridge Forrester pozuje z łopatą, której użył do nielegalnej ekshumacji ciała Taylor (akryl na płótnie, 33×46 cm)

Kilka dni później do Sally dołączył Ridge (z twarzą Ronna Mossa), czyli kolejna kultowa postać, którą zna chyba każdy. I tym razem fani nie zawiedli, a wręcz zaczęli sugerować, które ważne modowe wydarzenia zasługują na to, by uwiecznić je na płótnie. Ja bym chciał Brooke spadającą z Wieży Eiffela, albo Ridge’a wpadającego do pieca – czytamy w komentarzach. A jakie plany ma sam autor?

Teraz mam kilka zamówień, ale na pewno chcę jeszcze namalować Brooke (może nawet z BEATĄ, czyli wódką, którą upijała się niedawno Logan) oraz Taylor i może Stephanie – zdradza nam autor. Ale jednocześnie zapewnia – Mnie najbardziej kręcą postaci i wątki z odcinków, które w Polsce były emitowane w drugiej połowie lat 90. Nikogo nie powinno więc dziwić, że tematem trzeciego obrazu została… cała obsada „Mody” z sezonu 1991/1992. To właśnie w tym okresie oglądaliśmy bajeczny ślub Brooke i Erica, wtedy z wypiekami na twarzy śledziliśmy losy bezdomnej Stephanie i poznaliśmy Sheilę Carter.

Obsada „Mody na sukces” w 1991 roku (akryl na płótnie, 50×70 cm)

Według naszych informacji, obraz został już sprzedany. Czego możemy się spodziewać niebawem? Bardzo inspiruje mnie śmierć Macy pod żyrandolem, ale nie wymyśliłem jeszcze, jak przelać to na płótno – ucina tajemniczo autor. Jaki wniosek płynie z tej historii? Z pewnością jeden: „Moda na sukces” wciąż jest obecna w polskiej popkulturze i to bardzo cieszy!

Podobają Wam się prace Mateusza? My z niecierpliwością czekamy na następne, a Was zapraszamy do obserwowania jego profilu w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/mateuszs_art/

A może nawet zamówicie sobie własny obraz związany z serialem?