Rezydencja Forresterów wystawiona na sprzedaż

Bezdyskusyjny symbol „Mody na sukces”, obiekt westchnień wielu serialowych postaci – rezydencja Forresterów, a prywatnie dom pomysłodawców i producentów serialu, Williama i Lee-Phillip Bellów, właśnie został wystawiony na sprzedaż. 

18 czerwca w popularnym serwisie zajmującym się nieruchomościami pojawiło się ogłoszenie zachwalające luksusową rezydencję na wzgórzu, położoną w dzielnicy Bel Air. Spostrzegawczy fani „Mody na sukces” natychmiast spostrzegli, że to dom znany z serialu, w którym przez wiele lat mieszkali William J. Bell i Lee Phillip Bell, a który kilka miesięcy temu odziedziczyli po ich śmierci Bradley, Lauralle i Bill Bellowie.

Wielofunkcyjna, dobrze utrzymana posiadłość z niepowtarzalnym widokiem na panoramę Los Angeles, położona się na zielonym terenie o powierzchni 2,5 akrów – tak zaczyna się treść ogłoszenia. Na inwestycję znajdującą się na wzgórzu Benedict Canyon składa się z duży budynek główny z siedmioma sypialniami, dużym salonem, kuchnią, pokojem biblioteczny, pokojem projekcyjnym i kilkoma określanymi jako robocze, oraz dwa, wolnostojące domki gościnne. Na terenie rezydencji znajduje się basen z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym, pełnowymiarowy kort tenisowy, patio z fontanną oraz ogród. Do części mieszkalnej prowadzi podjazd, zabezpieczony dwiema bramami, a cała działka otoczona jest włoskimi cyprysami oraz palmami.

Dom wybudowano w 1934 roku, w złotej erze Hollywood. W latach ’40 właścicielem był nominowany do Oskara aktor Charles Boyer, później posiadłość przejął biznesmen Howard Huges, który zamieszkał w niej z aktorką Katherine Hepburn. Rodzina Bellów kupiła nieruchomość na przełomie lat 70/80, gdy ich pierwszy autorski serial – „Żar młodość” – odniósł potężny sukces komercyjny. Rezydencja jest dobrze znana widzom „Mody na sukces”, którzy wielokrotnie widzieli jej ujęcia z lotu ptaka, a także podziwiali malowanicze otoczenie w scenach plenerowych, które nakręcono na przestrzeni lat. Dom „grał” w serialu od samego początku, a więc 1987 roku i jest w nim obecny do dziś. Salon Forresterów był wzorowany na prawdziwym salonie państwa Bellów. Na zdjęciu poniżej można zauważyć wyraźne podobieństwo.

William J. Bell mieszkał w rezydencji do swojej śmierci, a więc 2005 roku. Przez kolejne 15 lat, jego żona Lee-Phillp nie zdecydowała się na zmianę adresu i również mieszkała na wzgórzu do końca życia. Każde z dzieci Bellów mieszka w równie imponujących domach, dlatego żadne z nich nie planuje przeprowadzki. Nic więc dziwnego, że rodzina zdecydowała się na taki a nie inny krok. Bradley Bell jest właścicielem dwóch domów – rezydencji, którą znamy jako dom Brooke Logan oraz domu na klifie, w którym mieszka Liam Spencer. Bill Bell to prawdziwy właściciel posiadłości, która przez wiele lat była dla fanów serialu domem Taylor Hayes, a później Billa Spencera. Lauralee swojego domu użyczyła tylko na kilka lat, gdy w serialu występowała rodzina Marone’ów. Bellowie posiadają również nieruchomość w górach, którą znamy jako domek w Big Bear.

Zaniepokojeni fani serialu zastanawiają się, co dalej z ujęciami plenerowymi w ogrodzie Forresterów? Czy już nigdy więcej ich nie zobaczymy? Pierwsze powstawały jeszcze w latach ’80, gdy Thorne postrzelił Ridge’a. Pamiętna jest też scena, w której Brooke z nieukrywanym zachwytem wjeżdża na teren rezydencji swoim białym garbusem. Z nowszych odcinków nie sposób zapomnieć roku 2012 – gdy naćpana Hope wpadła do basenu, 2013 – gdy Liam i Steffy brali ślub, a panna młoda wjechała na ceremonię na motorze oraz gdy debiutował nowy Ridge, 2014 – gdy Oliver i Aly spędzali romantyczne chwile w ogrodzie, czy wreszcie 2015 – gdy byliśmy świadkami sesji zdjęciowej do kolekcji Kalifornijska Wolność. Niebawem w Playerze zobaczymy kolejny ciekawe sceny.

Poza nagraniami, malownicza przestrzeń była też miejscem,  w którym odbyło się kilka sesji promujących serial – największa w 2008 roku. Także kilka zdjęć z pierwotnej (a także najnowszej, nieemitowanej jeszcze w Polsce) czołówki zostało zrobionych we wnętrzach rezydencji i ogrodzie. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że zarówno dom, jak i jego otoczenie, są bardzo ważnym symbolem dla wszystkich wieloletnich widzów „Mody na sukces” i przede wszystkim darmowym planem zdjęciowym, który niebawem trafi w ręce nowego właściciela.

Jeżeli macie ochotę kupić nieruchomość, wystarczy zebrać… 39 milionów $, czyli jakieś 156 milionów złotych. Ktoś chętny?

Opracowanie: M.L.